آموزشی, تیغ, راهنمای خرید

شناخت انواع تیغ اره الماسه برند فرود

انواع تیغ اره الماسه

تیغ اره الماسه چیست ؟ تیغ های برش دایره ای شکل که برروی دستگاه های نجاری نصب می شوند را تیغ اره می نامند . تیغ اره ها عضو جدایی ناپذیر هر صنعتی هستند که به نوعی با برش متریال های متفاوت سر و کار دارند از سرامیک و ام ی اف گرفته تا برش فایبر سمنت و پی وی سی . در ادامه شناخت انواع تیغ اره الماسه برند فرود را بخوانید.

برخی از تیغ اره ها مثل تیغ اره های آتشی و آب صابونی و آلومینیوم بر بدون الماسه و یا تیغ های سرامیک بر و گرانیت بر  در دسته تیغ اره الماسه قرار نمی گیرند . تیغ اره های الماسه در واقع دارای دندانه هایی هستند که بر روی آن قطعه ای فلزی  به نام سگمنت نصب شده که عمل اصلی برش به وسیله سگمنت ها ممکن می شود و این سگمنت ها دارای قابلیت تیز کاری مجدد هستند . البته عمل تیز کردن در برخی تیغ اره ها مثل تیغ اره آتشی هم انجام می شود اما با هر بار تیز شدن قطر تیغه کاهش می یابد که این مشکل در تیغ اره های الماسه وجود ندارد .

 

تنوع در تیغ اره های الماسه

تیغ اره ها الماسه از تنوع بالایی برخوردارند که ممکن است خریدار را دچار سردرگمی کند بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم شما را در خرید آسان تیغ اره الماسه یاری کنیم . تنوع تیغه ها به عوامل متفاوتی وابسته است که در زیر به آن می پردازیم:

 1. متریال قابل برش : تیغ اره های الماسه بر اساس نوع متریالی که کاربر قصد برش آن را دارد ،به چند دسته : ام دی اف بر ، ملامین بر ، چوب بر ، آلومینیوم بر ، فایبرسمنت و … تقسیم بندی می شوند .نوع متریال قابل پشتیبانی توسط تیغ اره معمولا روی بدنه تیغ یا بر روی بسته بندی درج شده است . البته در برخی موارد از تیغ اره آلومینیوم بر ، برای برش ام دی اف نیز میتوان استفاده کرد چرا که زاویه و آرایش سگمنت ها در تیغ اره آلومینیوم بر و ام دی اف بر یکسان است .در برش ملامین استفاده از تیغ خط زن برای داشتن برش تمیز تر ضروری است تیغ اره های ملامین بر مورد استفاده بر روی دستگاه های کات معمولا به همراه تیغ اره خط زن مخصوص به خود به فروش می رسند و دلیل عمده این کار یکسان بودن ضخامت سگمنت های این دو تیغه است.

 

 1. قطر تیغ اره : انتخاب قطر تیغ اره به دستگاه برش شما مرتبط می شود . زمانیکه یک دستگاه برش مثلا فارسی بر یا میز برش برای کارگاه خود تهیه می کنید یکی از ویژگی های اصلی دستگاه سایز تیغ اره ای است که بر روی آن نصب می شود و همین ویژگی برای تهیه تیغ اره نقشی تعیین کننده دارد . اندازه تیغ اره های الماسه بسته به نوع تیغ و نوع برش متفاوت است و از قطر 8 تا 55 سانتی متر را شامل می شود.تیغه های کوچک تر عموما خط زن هستند و سایز تیغ های پرکاربرد بین 18 تا 35 سانتی متر است که مربوط به فارسی بر ، میز برش، اره نفوذی ، گرد بر  و … است.

 

 1. سایز شفت : سایز شفت هر تیغ اره همچون سایز تیغ به دستگاه برش شما بستگی دارد درواقع محل نصب تیغه برروی دستگاه (شفت دستگاه) این ویژگی را تعیین می کند.سایز شفت معمولا از 20 میلی متر تا 45 میلی متر متغیر است و کاربردی ترین سایز شفت بین 20 تا 30 است. سایز شفت متناسب با قطر تیغ اره است و هر چه قطر بزرگ‌تر باشد سایز شفت نیز بیشتر خواهد بود. البته می‌توان با بوش تبدیل، سایز شفت را به سایز دلخواه تغییر داد.

 

 1. ضخامت سگمنت و بدنه تیغ : در تیغ های گرد الماسه همیشه ضخامت سگمنت از ضخامت بدنه بیشتر است و از آنجایی که سگمنت ها عمل برش را انجام میدهند ضخامت سگمنت ها تعیین کننده ی ضخامت برش متریال است . این دو عدد عموما برروی تیغه درج شده و به طور کلی بین 1.2 تا 4 متغیر است . در برخی برش ها دقت در اندازه میلی متر اهمیت دارد به همین خاطر این اعداد در چنین شرایطی مهم هستند . هرچه عدد درج شده بروی تیغه ضخامت کمتری را نشان دهد به این معنی است که تیغ دارای ظرافت بالاتر در برش است .

 

 1. تعداد دندانه : تعداد دندانه در تیغ اره های الماسه علاوه بر تعیین ظرافت برش با تغییر متریال اهمیت پیدا می کند . به طور کلی هرچه تعداد دندانه بیشتر باشد سرعت تیغ کمتر و برش تمیزتر خواهد بود در تیغه هایی با تعداد دندانه کمتر علاوه بر اینکه سرعت تیغه بالاتر است این دسته تیغه ها برای برش چوب های سخت مناسب ترند.البته همانطور که گفته شد با تغییر متریال این قانون گاهی تغییر می کند مثلا در مورد چوب سخت تعداد دندانه کمتر برش بهتری را ایجاد میکند و به دلیل کاهش اصطعکاک از سوختن چوب جلوگیری می کند . از آنجایی که این مورد تنها با کسب تجربه به دست می آید بنابراین اگر برای اولین بار است که برای خرید تیغ اره الماسه اقدام کرده اید بهتر است از مشاوره فروشگاه ارائه دهنده استفاده کنید و یا از تجربیات همکاران خود استفاده کنید.

 

 1. سرعت گردش تیغ اره : حداکثر سرعت گردش تیغه که معمولا برروی تیغ اره درج شده است وابسته به سرعت دستگاهی است که این تیغ را به گردش در می آورد. سرعت گردش درج شده روی تیغ اره باید بیشتر یا برابر با حداکثر سرعت گردش در دستگاه باشد.

 

 1. زاویه و آرایش سگمنت : زاویه ی سگمنت از جمله موارد تخصصی در مورد تیغ اره های الماسه است
زوایای اصلی یک تیغ اره
 • زاویه سگمنت( زاویه تاج سگمنت) : زاویه ی سگمنت در واقع میزان شیب سگمنت نسبت به خط افق است . اگر از پهلو به سگمنت های یک تیغه نگاه کنید مشاهده میکنید که خط بالای سگمنت نسبت به افق زاویه ای می سازد که آن را زاویه سگمنت می نامیم.
 • زاویه یورش سگمنت : این زاویه که به زاویه حمله نیز معروف است درواقع زاویه حمله تیغ به چوب است . هرچه مقدار این زاویه بیشتر باشد آن تیغ اره برای برش متریال های نرم مثل ام دی اف مناسب تر است در ادامه خواهید دید که تیغ اره هایی با زاویه یورش صفر یا منفی برای برش متریال های سختی همچون آهن مورد استفاده قرار می گیرند .
 • آرایش سگمنت های تیغ اره الماسه

 

آرایش سگمنت تیغ اره الماسه چوب بر

تیغ اره‌های چوب بر مناسب برای صفحات چوب و نئوپان خام بوده و روی دستگاه‌های دورکن، فارسی‌بر و میز برش به کار برده می‌شود. تیغ اره‌های چوب‌بر را نباید برای برش صفحات ملامینه به کار برد زیرا باعث آسیب به صفحه و تیغ اره می‌شود.

تیغ اره چوب بر فرود از آلیاژهای بسیار محکم و بادوام ساخته می‌شود.

این تیغ اره دارای دندانه‌های تیز و برنده‌ای در لبه آن بوده که تعداد دندانه‌ها نقش مهمی در تمیزی و سرعت برش تیغه دارد. سایز شفت تیغه متناسب با قطر آن است و شفت تیغ اره باید با دستگاه همخوانی داشته باشد.

تیغ اره چوب بر طی استفاده مکرر به مرور زمان دچار مشکلاتی می‌شود که بر کیفیت برش تاثیرگذار است. در نتیجه تمیز کردن تیغ اره از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از روش‌هایی استفاده کرد که هیچ آسیبی به تیغه نرساند. برای تمیز کردن تیغ اره می‌توان از موادی چون اسپری گازپاک کن، محلول جوش شیرین و آب یا اسپری WD40 استفاده کرد که هیچ آسیبی به تیغه نمی‌رساند.

 

تصویر فوق آرایش سگمنت های تیغ اره های چوب بر را به شما نشان می دهد.

تصویر فوق آرایش سگمنت های تیغ اره های چوب بر را به شما نشان می دهد.

تصویر فوق آرایش سگمنت های تیغ اره های چوب بر را به شما نشان می دهد.

تصویر فوق آرایش سگمنت های تیغ اره های چوب بر را به شما نشان می دهد.

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید الماسه تیغ اره های چوب بر به صورت چپ و راست با زاویه انحراف 10 درجه طراحی شده اند یعنی یکی از الماسه ها دارای شیب 10 درجه به چپ و با شیب دیگری 10 درجه به سمت راست منحرف شده و زاویه یورش (زاویه حمله ) دندانه و تاج سگمنت این تیغ اره برابر با 15 درجه است که در تیغ برش چوب های سخت این زاویه تا 20 درجه افزایش یافته. اگر به تیغ های چوب بر دقت کنید فرم دندانه ها متفاوت است . هر دندانه در امتداد خود دارای دنباله است که این دنباله به خروج خاک اره ها از محل برش کمک می کند و وجود همین زائده به جریان یافتن هوا کمک کرده و از سوختن چوب و درگیر شدن بیش از اندازه سگمنت جلوگیری کرده و برش تمیز تری را ایجاد می کند .

آرایش سگمنت تیغ اره ام دی اف بر

تیغ اره ام دی اف بر در انواع و سایزهای مختلفی در بازار موجود است. این تیغ اره همانطور که از نام آن مشخص است برای برش صفحات ام دی اف به کار می‌رود و روی دستگاه‌های دورکن، فارسی‌بر و میز برش قابل نصب است. تیغ اره‌های ام دی اف بر حتی بدون تیغ خط زن نیز برشی صاف و بدون لب پری روی صفحات ایجاد می‌کند. این تیغ اره‌ را نباید برای برش صفحات چوبی به کار برد زیرا به علت درجه سختی بالای برش روی قطعه کار سوختگی ایجاد می‌کند.

تیغ اره ام دی اف بر دارای دندانه‌های تیز و برنده‌ای در لبه آن بوده که به شکل کونیک و چپ و راست موجود هستند. تعداد دندانه‌ها نقش مهمی در تمیزی و سرعت برش تیغه دارد و این نوع تیغ اره دارای تعداد دندانه‌های بیشتری نسبت به تیغ‌های چوب بر است.  .

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید الماسه تیغ اره های ام دی اف بر به صورت یکی در میان تخت و کونیک طراحی شده اند . زاویه یورش (زاویه حمله) دندانه و تاج سگمنت این تیغ اره در تیغ اره های مختلف متفاوت است .مثلا زاویه یورش سگمنت بین 15 تا 20 درجه و زاویه یورش دندانه 10 درجه ، 15 درجه ، 5 ، 6 و 3 درجه است . پر کاربردترین نوع تیغ اره ام دی اف بر تیغ اره هایی با زاویه 10 و 5 هستند و از آنجایی که آرایش سگمنت و زاویه برشی شبیه به تیغ های آلومینیوم بر دارند بنابراین از تیغ اره آلومینیوم بر نیز می توان برای برش ام دی اف استفاده کرد.

 

آرایش سگمنت تیغ اره های آلومینیوم بر

تیغ اره آلومینیوم بر فروید ساخت ایتالیا برای برش محصولات و لوله های آلومینیومی سخت پروفیل آلومینیوم و قطعات آلومینیومی که ضخامت آن ها بیش از 3 میلی متر باشد استفاده می شود. توصیه می شود که از این تیغ اره بالای قطعه کاری که قرار است بریده شود استفاده شود. به طوری که عمل برش به صورت عمودی اعمال شود. تیغ اره برش آلومینیوم را میتوان در اره فارسی بر با کلمپ یا گیره های اتومات و دستی استفاده نمود. دندانه های این تیغ اره از نوع TCG می باشد که به کونیک صاف نیز معروف است. ویژگی این نوع دندانه ها این است که دقیق ترین و بهترین برش را می توانند اعمال کنند و همچنین این تیغه دارای شیار های ضد لرزش جهت جلوگیری از لرزش تیغ اره در دور های بالا است.زاویه حمله یا زاویه یورش دندانه های این تیغ اره آلومینیوم بر از نوع Negative angle یا زاویه منفی (6-) می باشد.

آرایش این تیغ ها دقیقا به شکل ارایش تیغ های پر کاربرد ام دی اف بر است  که در مشاهده می کنید . عمده این تیغ ها که در واقع برای متریال های غیر آهنی مثل برش استیل یا برش آلومینیوم مورد استفاده قرار میگیرد و پر کاربرد ترین نوع تیغ آلومینیوم بر زاویه یورشی برابر با 5 دارد البته تیغ اره های آلومینیوم بر در دسته بندی های مختلف دارای زاویه یورش  10 درجه و 5 درجه و 6 درجه و 6- درجه هستند .

 

 

آرایش سگمنت تیغ اره های جنرال بر

تیغ اره های جنرال بر  همانطور که از نامشان مشخص است از جمله تیغ اره هایی هستند که میتوان از آنها برای برش هر نوع متریالی استفاده کرد و تنوع این دسته از تیغه ها بسیار بالاست . تیغ اره جنرال‌بر برای برش ورق ام دی اف، نئوپان، ملامینه ، آلومینیم  ، پلاستیک،پی وی سی و پلکسی به کار می‌رود و برش‌هایی با کیفیت بدون لب پری ایجاد می‌کند. این تیغ اره دارای سیستم صداگیر و تعدادی خنک کننده بوده که با کاهش دما مانع تاب برداشتن تیغ اره می‌شود. نکته مهم هنگام استفاده از این تیغ اره سرعت چرخش آن است که باید متناسب با سرعت چرخش دستگاه انتخاب شود.تیغ اره‌های جنرال بر در ابعاد مختلف تولید و دندانه‌های آن به شکل کونیک و چپ و راست موجود است. تعداد دندانه‌ها نقش مهمی در تمیزی و سرعت برش تیغه دارد.

این تیغه ها در خانواده فرود عمدتا به سه دسته LU2C  و LU2D و خانواده LP  تقسیم بندی می شوند .

LU2C  و LU2D دارای آرایش سگمنتی شبیه به تیغ اره چوب بر هستند یعنی سگمنت ها به صورت چپ و راست و یکی در میان قرار گرفته اند .این دسته تیغه برای برش انواع چوب و نئوپان و … مناسب است.

اما زاویه یورش و زاویه تاج سگمنت آنها به تیغ های آلومینیوم و ام دی اف شباهت دارد. مثل تصویر زیر؛

 

 

و اما سری LP آرایش سگمنتی مشابه تیغ های آلومینیوم بر دارد و برای برش آلومینیوم و ام دی اف مناسب است و به دلیل دارا بودن ضخامت کمتر بدنه و الماسه برش ظریف تری دارد.که تیغ اره های الماسه پروتابل را نیز شامل می شود.

 آرایش سگمنت تیغ اره های خط زن

بر روی ماشین های دور کن و یا پانل بر علاوه بر تیغ اره دیسکی اصلی، تیغ کوچکتری نصب می شود بنام اره خط زن که در برش تمیز و بدون لب پریدگی قطعه کار به اره اصلی کمک می کند. تیغ اره خط زن 24 دندانه دارند و در دو نوع یک تکه و یا دو تکه تولید و به بازار عرضه می شود بنابراین خط زن یک تکه دارای 24 دندانه و دو تکه دارای دو تیغ اره 12 دندانه می باشد.اره خط زن در واقع تیغ اره کوچکی هستند که قبل از تیغ اره دیسکی اصلی دستگاه نصب می گردد و جهت چرخش آنها هم مخالف تیغ اره اصلی که جهت برش می باشد.این نوع تیغ اره ها جهت بالا بردن کیفیت برش مصنوعات روکش دار مانند ام دی اف زیر قطعه کار بسته می شود و در ماشین های پانل بر اتوماتیک یا همان دستگاه کات و دورکن مورد استفاده قرار می گیرند. نحوه عملکرد آن به این صورت است که به واسطه ایجاد خط برش با عمق بسیار کم قبل از برشکاری تیغ اره اصلی، باعث افزایش کیفیت لبه های برش خورده در زیر و دوطرف قطعه کار می شود.

این تیغه ها در ابتدا روکش را برش می دهند و تیغه اصلی به راحتی و بدون درگیری زیاد با روکش ، عملیات برش را انجام می دهد استفاده از تیغ اره خط زن از لب پر شدن کار در هنگام برش جلوگیری می کند و برشی تمیز تری به ما میدهد . همچنین به بالا بردن عمر تیغه اصلی کمک می کند . آرایش سگمنت های تیغ اره های خط زن به شکل زیراست که زاویه یورش (آلفا) بین 0 تا 12 متغیر است.

خط زن از تیغ اره اصلی کوچکتر است و قبل از تیغ اره اصلی نصب می‌شود همچنین جهت چرخش آنها مخالف تیغ اره اصلی برش می‌باشد.

تیغ اره خط زن دارای دو مدل می باشد که به شرح زیر است.

 • تیغ اره خط زن یک تکه
 • تیغ اره خط زن دو تکه

اطلاعات بیشتر را در جدول راهنمای خرید تیغ اره های فرود مشاهده کنید .

 

 

آرایش سگمنت تیغ اره لمینت بر

آرایش تیغ اره های لمینت بر به صورت یکی در میان به شکل تخت و کونیک طراحی شده است و زاویه یورش و تاج سگمنت آن به ترتیب 15 و 6- است .

 

آرایش سگمنت تیغ اره آهن بر

 

تیغ اره های آهن بر همانطور که از نامشان پیداست مخصوص برش فلزات دارای ترکیبات آهن هستند. البته بهتر آن است که این دسته از تیغ اره ها را برای برش پروفیل آهن استفاده کرد . تیغ اره الماسه ساخت ایتالیا مخصوص برش مقاطع آهنی توخالی و ساندویچ پانل طراحی شده این تیغ با بدنه ای فولادی (پوشش دهی کروم) دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر تنش های وارده است و دندانه های الماسه برای دستیابی به بالاترین زمان کارکرد مهندسی شده  و قابلیت تیز کردن مجدد سگمنت را داراست، شرکت فرود با متد های جدید دستیابی با بالاترین کیفیت سطحی برش و بالاترین سیکل تیز کاری مجدد را فراهم آورده است.

این دسته تیغ همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دارای الماسه های کونیک با زاویه های کونیک متفاوت به صورت یکی در میان است و این آرایش با زاویه یورش 0 و زاویه تاج سگمنت 12 برش هر نوع پروفیل آهنی را برای ما ممکن ساخته .

 

 

 

آرایش سگمنت تیغ اره کورین بر

تیغ اره های کورین بر مخصوص برش سنگ های مصنوعی هستند  و آرایش سگمنت های آنها به شکل زیر است .

همینطور که مشاهده می کنید آرایش سگمنت این تیغ اره به شکل آهن بر است ما زاویه یورش مثبت دارد .

 

آرایش سگمنت تیغ اره الماسه پانل بر

 

تیغ اره پانل بر برش MDF فرود سری LSB طراحی شده برای استفاده های کارگاهی و روزمره برای هر فرد فعال در صنعت چوب می باشد. تمامی امکانات مورد نیاز شما به صورت فشرده داخل این تیغ اره پانل بر گنجانده شده است. تا شما بتوانید به خوبی توسط تیغ اره پانل بر نیاز های خود را برطرف نمایید. در همین راستا شرکت فرود تیغه های  سری LSB را با نمونه ای قوی تر تحت عنوان LSBX  نیز ارائه می دهد که این سری از خانواده پانل بر ها دارای دوام بالاتر در جنس سگمنت بوده بنابراین زمان بیشتری کار کرده و دیر تر از سری LSB به تیز کردن احتیاج دارد شرکت فرود تلاش نموده با تولید این تیغ اره تمامی نیاز یک کارگاه برش MDF را با کمترین قیمت تیغ اره برطرف سازد. تیغ اره پنل بر FREUD سری  LSB می تواند ورق MDF  را به صورت تکی و چند لایه برش دهد.دارای زاویه برش مثبت و قابل استفاده برای برش ورق MDF با روکش ملامینه و پلاستیک با نوع دندانه کونیک و صاف (TCG) می باشد.که در زیر تصویر آن را مشاهده می کنید .در تیغه های سری ال اس بی زاویه یورش سگمنت که در اینجا با عدد 10 درجه نماش داده شده است می تواندبسته به نوع تیغ 15 یا 18 درجه نیز باشد. این تیغه ها تا قطر 73 سانتی متر تولید می شوند .

 

آرایش سگمنت تیغ اره الماسه پی وی سی

برای این که بتوانیم از دستگاه برش PVC (پی وی سی) استفاده کنیم ضروری است که از تیغ های اره ای استفاده شود که مخصوص برش پی وی سی است. بیشتر تیغ های اره ای که از آنها برای برش پی وی سی استفاده می شود از جنس فولاد کربنی می باشد. از مهمترین تیغه های موجود در بازار می توانیم به تیغ اره های دیسکی فرود اشاره کنیم که با استفاده از تکنولوژی جدید در تولید آلیاژ فلزی منحصر به فرد تیغ اره هایی با کیفیت و دقت بالا را به ما ارائه می دهد.تیغ اره الماسه ساخت ایتالیا مخصوص برش PVC – UPVC طراحی شده با بدنه ای فولادی (پوشش دهی کروم) دارای مقاومت بسیار بالا در برابر تنش های وارد شده و دندانه های الماسه طراحی شده جهت دستیابی به بالاترین زمان کارکرد و تیز کاری شده با متد های جدید جهت دستیابی با بالاترین کیفیت سطحی برش و بالاترین سیکل تیز کاری مجدد بهترین انتخاب برای کارگاه شماست. زاویه تاج 13 درجه و آرایش یکی در میان سگمنت های صاف و کونیک با زاویه یورش منفی (3-) این تیغ را برای برش پروفیل های پلاستیک و پلکسی و پی وی سی مناسب ساخته و از پرتاب شدن و شکستن قطعه در برش جلوگیری می کند.

تیغ اره های سری FR  فرود

 

کسانی که به هر شکلی و در هر صنعتی با برش انواع متریال ها سر و کار دارند میدانند که استفاده از تیغ اره مناسب یکی از اساسی ترین ملزومات برای انجام یک کار ظریف و تمیز است.یک کارگاه دکوراسیون داخلی را تصور کنید این کارگاه برای برش صفحات ام دی اف ، پروفیل آلومینیوم در برخی موارد برش پلکسی گلس و حتی برش فایبر سمنت به تیغ های مجزا و تخصصی نیاز دارد و بسته به نوع دستگاه برش مورد استفاده خود،  این تیغ ها در ابعاد متفاوتی تهیه و استفاده می گردد . اگر از یک تیغه مشخص برای تمامی برش ها استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد؟ با انجام این کار علاوه بر اینکه برش تمیزی در کار به دست نمی آید ، استهلاک تیغه بالا رفته و کارایی و کیفیت برش تیغ رفته رفته کاهش می یابد ،حال اگر تیغ اره الماسه باشد به دفعات به تیز کردن نیاز پیدا می کند و طبیعتا هرچه تعداد دفعات تیز شدن بالاتر برود سگمنت ها رفته رفته از بین می روند و به تیغ جدید نیاز پیدا می کنید هزینه بالا در برابر کارایی پایین. اما اگر ما برای هر دستگاه و هر برشی تیغ مخصوص به خود را تهیه کنیم باید هزینه بالایی را به تهیه تیغ اره اختصاص دهیم .

پس آیا باید تیغ اره بی کیفیت، ارزان قیمت و متنوع تهیه کنیم ؟ هرگز، تیغه های ارزان قیمت در بازار کیفیت برش مناسبی ندارند و این بار هم با کاهش کیفیت نتیجه نهایی مواجهیم !

پس راه حل چیست ؟

شرکت فرود با ارائه تیغ اره الماسه های سری FR این مشکل مرتفع نموده .

سری FRتیغ اره های فرود با طراحی دقیقا مشابه تیغ های تخصصی فرود اما با تفاوتی اندک طراحی شده اند .

مشخصه اصلی این تیغه ها قرمز بودن پوشش سطح تیغ و بسته بندی متفاوت ، نازک بودن بدنه تیغ اره و طراحی و سایز بندی متنوع برای استفاده تخصصی تیغ اره بر روی دستگاه های پرتابل است .

تیغ های فرود در گذشته با فقط با پوشش کروم به بازار عرضه می شد و بسته بندی از جنس مقوای محکم داشتند که البته هنوز هم تولید می شوند و مورد استفاده قرار میگیرند و به عنوان با کیفیت ترین تیغه مورد توصیه برای هر کارگاهی است اما سری FR فرود به دلیل بسته بندی و روکش متفاوت از قیمت کمتری برخوردار است بعلاوه به دلیل نازکتر بودن بدنه بسیار شبیه به سری LP بوده و برش هایی بسیار تمیز ایجاد می کند .

سایز بندی این تیغ به گونه ایست که برای هر دستگاهی به راحتی می توان یکی از انواع آن را تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد همچنین این تیغ اره به دلیل دارا بودن سگمنت از قابلیت تیزکاری  مجدد نیز برخوردار است. که همین موارد باعث شده است تا این تیغ اره جزو تخصصی ترین و ارزان قیمت ترین و پرکاربرد ترین تیغ اره های فرود به شمار آید.تمامی این ویژگی ها در برابر مقرون به صرفه بودن قیمت این تیغ اره الماسه باور نکردنی است. برای گرفتن مشاوره در رابطه با خرید این دسته از تیغ اره الماسه های فرود با شماره 09374060877 تماس بگیرید . کارشناسان سیحون چوب همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند .سیحون چوب نمایندگی رسمی جنوب کشور تیغ اره های فرود ایتالیا.

( برای آشنایی بیشتر با تیغ اره فایبر سمنت به مقاله “تیغ اره فایبر سمنت چیست؟ “مراجعه کنید )

2.5/5 - (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید