استاندارد ها

استانداردهای GS, CE, EMC

نشان GS: نشان GS در آلمان و کشورهای اتحادیه اروپا نماد امنیت است. این نشان تضمین می­کند که کالای مورد نظر امن، قانونی و دارای کیفیت بالا است. همچنین این اطمینان را می­دهد که کالا به طور مستقل توسط یک شرکت معتبر (به جز شرکت تولید کننده) تست شده و تایید شده است. این نشان بیانگر این است که کالای مورد نظر با حداقل استانداردهای تولید کشور آلمان تطابق دارد.

نشان CE: این نشان مخفف عبارتی فرانسوی به معنی «مورد تایید اروپا» می­باشد. وجود این نشان بر روی یک محصول بیانگر آن است که کالا حداقل معیارهای اساسی سلامت، امنیت و حفاطت از محیط مورد تایید در اروپا را برآورده می­کند.

نشان EMC : سازگاری الکترومغناطیسی یا EMC (Electromagnetic Compatibility) شاخه­ای از علوم برق است که به بررسی، انتشار و یا دریافت انرژی الکترومغناطیسی که منجر به ایجاد اثرات ناخواسته تداخل الکترومغناطیسی یا EMI به انگلیسی می‌شود می­پردازد. در واقع دستگاهی که نشانEMC را دریافت می­کند باید 2 ویژگی مهم را داشته باشد:

1 – دستگاه نباید سطحی از اختلالات الکترومغناطیسی را از خود ساطع کند که بر سرویس های رادیویی و سایر دستگاه­ها تاثیر بگذارد.

2 – دستگاه مورد نظر باید در برابر اختلالات الکترومغناطیسی محیط ایمنی کافی داشته باشد تا تاثیر نامطلوب نپذیرد.

بازگشت به لیست